Subjektīvie mērījumi. Zane Onckule, Žanete Liekīte un Jānis Dzirnieks. Būvējot Ēdeni

Laikmetīgās mākslas centrs KIM? ir viens no nozīmīgākajiem mākslas punkts Latvijas un Baltijas mākslas kartē. Kopš 2009. gada, uzsākot publisko darbību, katra izstāde ir spilgts notikums un neatstāj skatītājus vienaldzīgus. 15 gadus mērķtiecīgi un pārdomāti veidota, vienmēr domāt izaicinoša izstāžu un notikumu programma piesaista Latvijas, ārvalstu māksliniekus, kuratorus, domātājus un plašu auditoriju arī ārpus mākslas vides loka.

Šajā pavasarī ar Saeimas lēmumu laikmetīgās mākslas centra “Kim?” rīcībā tika nodota līdzšinējā Rīgas pārtikas rūpniecības tehnikuma un Rīgas Uzņēmējdarbības koledžas ēka Hanzas ielā, kas 2015.gada bija tukša. Lai nodrošinātu sabiedrības vajadzības laikmetīgās mākslas jaunrades, pieejamības un izglītības jomā, ēkā iecerēts izveidot studijas māksliniekiem, starptautiskas mākslinieku rezidences, izstāžu telpas, kā arī telpas izglītojošu pasākumu rīkošanai un izglītības programmu īstenošanai.

Atzīmējot 15 pastāvēšanas gadus, Kim? Laikmetīgās mākslas centrs nāk klajā ar starptautisku laikmetīgās mākslas festivālu “Jaunā adrese: Ēdene”, kas norisināsies topošajā jaunajā adresē – Hanzas ielā 22 no 7. jūnija līdz 28.jūlijam. “Ēdenē” būs skatāmi 18 Latvijas un starptautisku mākslinieku darbi un intervences bijušajā skolas ēkā. Izstādes atklāšana norisināsies 7.jūnijā no plkst. 18.00.

Savukārt, Sporta ielā 2 telpās no 11.jūnijā tiks atklāta izstāde “Padsmit minūtes” (Formative Years)”, kas būs retrospektīvs veltījums KIM? darbībai un būs skatāmi mākslinieku darbi, ar ko mākslas centrs sadarbojies līdz šim.

Raidījumā viesojas KIM? Programmas direktore un festivāla “Jaunā adrese: Ēdene” kuratore Zane Onckule, kuratore Žanete Liekīte un viens no festivāla “Jaunā adrese: Ēdene” māksliniekiem – Jānis Dzirnieks.

Raidījuma “Subjektīvie mērījumi” ierakstu klausieties šeit: