27. februārī LKNVOA valdes sēdē ar vienbalsīgu valdes locekļu balsojumu asociācijas rindās tika uzņemti 3 jauni biedri- BIEDĪBA MALA, BIEDRĪBA TUR TELPA un BIEDRĪBA ”RĪGAS FOTOGRĀFIJAS BIENNĀLE”! Apsveicam!
Mūsu jaunie biedri par sevi vēsta:
Mākslas telpa MALA dibināta 2013. gadā Cēsīs, un tās vienpadsmit gadu pastāvēšanas laikā kļuvusi par spēcīgu, dzīvotspējīgu un aktīvu kultūras un kopienas vietu. Biedrības MALA darbības virzieni: Daudzveidīgas un laikmetīgas kultūras pieredzes veidošana reģionā; atbalsts māksliniekiem un radošām personām, nodrošinot platformu ideju realizēšanai; iekļaujošu “trešo telpu” veicināšana; jaunu sadarbības iespēju veidošana Latvijas un starptautiskā mērogā; vēsturiskās alus darītavas atjaunošanas uzturēšana; biedrības stiprināšana.
Vienkāršākā un īsākā motivācija “kopā ir spēks”. Biedrības MALA komanda jau vairāk kā 11 gadus pārstāv laikmetīgo kultūru reģionā, saskaroties ar to saistītajiem izaicinājumiem. Pieteikšanās mērķis LKNVOA ir kopīgiem spēkiem stiprināt un aktualizēt laikmetīgo kultūru, kā arī stiprināt, atbalstīt un attīstīt biedrību MALA un laikmetīgās kultūras biedrības kopumā.
TUR_telpas ambīcija ir pilnveidot Rīgas laikmetīgās mākslas ainu, sadarbojoties ar mums interesantiem māksliniekiem un veidojot augstas kvalitātes laikmetīgās mākslas izstādes. Izstāžu veidošanas procesā mākslinieki ņem vērā arī pašas telpas īpatnības – atsauci gan uz tradicionālo balto kubu, gan ēkas industriālo pagātni –, tādēļ tie ir aicināti radīt jaunus darbus un mudināti eksperimentēt ārpus sev ierastajām radošajām praksēm. TUR_telpā darbojas neliela, bet īpaša mākslinieku un mākslas profesionāļu komanda, kas atbalsta katru izstādes procesa posmu, sākot no konceptuālās izstrādes līdz pat noslēgumam.
Tikpat svarīgi TUR_telpai ir veidot arī starpdisciplinārus pasākumus, kas sniedz jaunu skatījumu uz izstādēs aplūkotajām idejām, meklējot saskarsmes iespējas starp dažādām mākslu disciplīnām. TUR_telpa tiecas piesaistīt auditoriju ārpus tradicionālā “mākslas burbuļa” un, pateicoties savai lokācijai Tallinas ielas kvartālā, ir lieliski piemērota, lai izstādēs piesaistītu nejaušus garāmgājējus un vietējo bāru apmeklētājus, radot integrējošu vidi, kas piemērota sarunām, darbnīcām un citām radošu apmaiņu formām. Visbeidzot – TUR_telpa cenšas reprezentēt māksliniekus dažādās mākslu platformās un institūcijās ārpus Latvijas ar nolūku stiprināt to starptautisko reputāciju un veicināt Latvijas laikmetīgās mākslas atpazīstamību.
Biedrība Tur telpa dibināta 09.10.2023, (TUR iepriekš darbojās zem SIA Tu jau zini kur.) Savukārt kā izstāžu telpa TUR darbojas no 2021.gada.TUR vēlas pievienoties LAKUNOVA, lai veicinātu sadarbību ar līdzīgi domājošām organizācijām, stiprinātu laikmetīgās kultūras attīstību un kopīgi aizstāvētu nozares intereses. Mēs ticam, ka dalība asociācijā palīdzēs paplašināt mūsu iespējas, veidot jaunus projektus un nodrošināt ilgtspējīgu kultūras iniciatīvu attīstību gan vietējā, gan starptautiskā mērogā.
Biedrība ‘’Rīgas fotogrāfijas biennāle’’ ir dibināta 2015.gada 16. janvārī ar mērķi realizēt laikmetīgās kultūras pasākumus, par prioritāti izvirzot fotogrāfiju kā vienu no vizuālās mākslas medijiem. Biedrības darbības centrālie notikumi ir Rīgas Fotogrāfijas biennāle un Rīgas Fotogrāfijas biennāles – NEXT programmas. Biedrība darbojas desmit gadus. Šajā laikā biedrība ir piedalījusies vairākos ārvalstu festivālos, kā arī realizējusi piecas Rīgas Fotogrāfijas biennāle un četras Rīgas Fotogrāfijas biennāle – NEXT programmas. Ir izdevusi deviņus Rīgas Fotogrāfijas biennāles izdevumus, kas ir pieejami Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Rīgas Fotogrāfijas biennāle ir starptautisks laikmetīgās mākslas notikums, kas fokusējas uz vizuālās kultūras analīzi un māksliniecisku reprezentāciju. Fotogrāfija biennāles nosaukumā tiek izmantota kā apvienojošs jēdziens ļoti dažādām attēla veidošanas mākslinieciskajām praksēm, kas 21. gadsimtā turpina transformēt laikmetīgās mākslas valodu. Biennāles tematika aptver jautājumus no kultūras teorijas līdz aktuāliem sociālpolitiskiem procesiem Baltijas un Eiropas reģionā. Rīgas Fotogrāfijas biennāle tiecas fiksēt un mākslas festivāla formātā piedāvāt kopīgi izprast pasaulē notiekošās pārmaiņas, kuras mums nepieciešams ne tikai redzēt, bet arī iztēloties, tulkojot mūsdienās tik sarežģīto un piesātināto vizuālo valodu jēgpilnās attiecībās − starp ikdienu, kameras objektīvu, vēstures materiālu, laikmetīgo mākslu, tehnoloģijām un nākotni. Kā digitālo tehnoloģiju rezultātā ir mainījusies izpratne par fotogrāfiju un attēlu un kā tā sevi piesaka mākslas darba ietvaros? Biennāles veidotājiem šie ir būtiski jautājumi, ko analizēt un reprezentēt, piedāvājot Latvijas skatītājiem aktuālākos starptautiskās mākslas piemērus izstāžu ekspozīcijās, kā arī iepazīstinot ar nozīmīgu mākslas teorētiķu idejām simpoziju, diskusiju un publikāciju veidā izstāžu un performanču formātos. Rīgas Fotogrāfijas biennāle – NEXT programmas uzmanība tiek pievērsta Baltijas, Ziemeļvalstu un citu Eiropas valstu jaunajiem māksliniekiem, kas vēl ir savas radošās karjeras sākumā. Iepazīstinot ar jauniem, perspektīviem autoriem, NEXT programma nodrošina redzamību un platformu, lai mākslinieki varētu pieteikt sevi plašākā kontekstā. Biennāles izglītības programmas ietvaros gan māksliniekiem, gan jebkuram interesantam tiek dota iespēja uzzināt par aktuālo attēlu kultūras jomā, ko bieži nepiedāvā Latvijas augstākās mācību iestādes. Rīgas Fotogrāfijas biennāle ir viens no ‘’Latvijas laikmetīgās mākslas festivālu asociācijas’’ (LLMFA) dibinātājiem (kopā ar Latvijas Laikmetīgās mākslas centru – SurvivalKit, RIXC – Mākslas un zinātnes festivāls, Tēlniecības kvadriennāli un Latvijas Starptautisko keramikas biennāli). Kopš 2018. gada jūlija biedrības centrālais notikums Rīgas Fotogrāfijas biennāle ir International Biennial Association biedrs.
Motivācija dalībai LKNVOA: Situācija/apstākļi NVO darbībai Latvijā joprojām nav labvēlīgi. Vēlamies pievienoties LKNVOA, lai kopīgi risinātu problēmas.
Šobrīd asociācijā ir 42 dalīborganizācijas un tā ir atvērta jauniem biedriem.