LKNVOA biedru rindās jauns biedrs – KREATĪVĀS ATTĪSTĪBAS TELPA!

Kreatīvās attīstības telpa (KAT) ir nevalstiska biedrība, kas aktīvi attīsta Aristīda Briāna ielas kultūras apkaimi, realizējot vairākus kultūras projektus. Kopš dibināšanas ir realizēti tādi projekti kā Radošais pagalms “BRIANIA”, Kultūrtelpa “M/Darbnīca”, laikmetīgās mākslas galerija “M/Gallery”, galeriju vakars “Riga Last Thursday”. Visi šie projekti ir daļa no kultūras institūcijas darbības.

1. martā Latvijas Nacionālajā operā notika Lielās mūzikas balvas 2022 pasniegšanas ceremonija, kurā tika paziņoti laureāti astoņās kategorijās. Kategorijā “Gada koncerts” laureātu godā – Čudars Trio – Matīss Čudars (ģitāra), Edvīns Ozols (bass) un Ivars Arutjunjans (sitaminstrumenti). Koncerts “Melodiskais avangards” norisinājās 19. jūlijā kultūrtelpas “M/Darbnīca” (rīkotājs – M/Darbnīca). Kopš 2020. gada biedrība ir realizējusi vairāk kā 453 kultūras pasākumus – mākslas izstādes, koncerti, festivāli, performances u. c.

Kultūrtelpa “M/Darbnīca” ir unikāla platforma, kurā var satikties esošie un topošie džeza un citu mūzikas žanru mūziķi no visas pasaules. Visplašākais iespējamais cilvēku loks tiks iepazīstināts ar džeza klasiku un jauniem skaņdarbiem, kā arī tiks attīstīta kolektīvās improvizācijas māksla, kas ir viens no džeza mūzikas stūrakmeņiem. “M/Darbnīca” iezīmē savu vietu Baltijas un Eiropas džeza tīkla kartē. “M/Darbnīca” arī veido starptautiskas sadarbības kultūras jomā. Projektu ietvaros tā ir sadarbojusies ar Dāniju, Franciju, Vāciju, Zviedriju, Norvēģiju, Igauniju, Lietuvu, Beļģiju, Izraēlu, Portugāli, Amsterdamu u. c. Tā ir aktīvi iesaistījusies izglītojošā darbā, sadarbojoties ar Latvijas mūzikas institūcijām un radot izglītojošus ciklus.

Kopš 2023. gada arī “M/Darbnīca” piedalās projektā “Cindy & Kate”, kur kopā ar 15 neatkarīgu dzīvo mūzikas vietu organizatoriem Baltijā koncentrējas uz sadarbības veicināšanu un kultūras mobilitātes uzlabošanu Baltijas reģionā. Galvenais akcents tiek likts uz Baltijas dzīvās mūzikas tīkla apvienošanu un attīstību, piedāvājot skaidru vīziju Baltijas mūzikas kontekstā. Šī iniciatīva nodrošina ietekmīgu platformu, kur dzīvās mūzikas organizācijas var strādāt kopā, dalīties idejās un veicināt reģionālo kultūras mobilitāti. 2023. gadā sadarbībā ar neatkarīgu džeza un improvizētās mūzikas ierakstu izdevniecību “LIVE AT THE M/DARBNĪCA vol.1 | JAZZ IN RIGA | LATVIA 2022 / 2023”, kurā apkopoti analogajās lentēs ierakstīti koncertu ieraksti. Šajā kolekcijā iekļautas vadošo Latvijas džeza mākslinieku oriģinālkompozīcijas līdzās cienījamu starptautisku kolēģu skaņdarbiem. Tajā pašā gadā “M/Darbnīca” tika iekļauta “DownBeat Magazine” pasaules džeza klubu sarakstā.