Laikmetīgā deja rod telpu Aizputē. Notiek jau trešā programma «Horos»

Latvijas Radio apvienību “IevaKrish” un māksliniekus, kuri iesaistās programmas “Horos” veidošanā satika uzņēmuma A/S “Kurzemes atslēga” lolotajā un autentiski saglabātajā klubā “Kurzeme”, kas lepojas ar vietējas nozīmes kultūras – arhitektūras pieminekļa statusu.

Parketa grīda un plašās telpas ar īpašo interjeru un istabas augiem, kas tur aug no pagājušā gadsimta sešdesmitajiem gadiem, ir viena no vietām, kur tiek īstenota laikmetīgās dejas programma “Horos” Aizputē. Laikmetīgās skatuves mākslinieks, dueta “IevaKrish” dalībnieks un “Horos” kurators Krišjānis Sants atklāja vietas un nosaukuma simbolisko nozīmi, kas vienlaikus aktualizējusi telpas un mājvietas trūkumu laikmetīgai dejai Latvijā.

“”Horos” strādā un cer kļūt par ilgtspējīgu notikumu reģionos. Jātur visi īkšķi, lai tas paliktu šeit, Aizputē, iesaistot vēl blakus pilsētas un reģionu. Es tiku uzaicināta veidot nākamā gada programmu, ko mēs dēvējam kā kuratora darbu,” par iespēju piedalīties rezidencē un laikmetīgās dejas notikumu Aizputē stāstīja horeogrāfe. “Tikāmies vairakkārt, lai domātu, kā šis notikums varētu attīstīties un variēt. Likumsakarīgi, ka šajā gadā esmu kā rezidents, arī parādīt izrādi, kas veidota 2022. gadā. Tā ir Ģetrūdes ielas teātra izrāde “Mans līgums ar krēslu”, kam ir pirmais izbraukums. Par to esam ļoti priecīgi.”

Rezidence noslēgsies 9. jūnijā Aizputes kultūras namā ar trīs īsās formas izrāžu vakaru – Alises Madaras Bokalderes “Manu acu tulkojums”, “IevaKrish” veikumu “Oblicus. Arhitektoniska škībdeja”, kur būs iespēja dzirdēt Kārļa Tones skaņdarbu, kā arī islandiešu-franču mākslinieku dueta Ingas Huldas Hakonardotiras (Inga Huld Hákonardóttir) un Jana Lugē (Yann Leguay) izrādi “Atkal saulriets”.

Vairāk par programmu lasiet šeit: