Ar bagātīgu programmu otro reizi norisināsies Rīgas Mākslas nedēļa

No 25. maija līdz 31. maijam Rīgā jau otro reizi norisināsies “Rīgas Mākslas nedēļa” (Riga Art Week – RAW) – starptautisks laikmetīgās mākslas festivāls, kas apvieno Rīgas galerijas, muzejus, mākslas centrus un neatkarīgās kultūras iniciatīvas vienotā pilsētas mēroga programmā.

RAW organizē “Latvijas Galeriju asociācija” ar Rīgas pašvaldības atbalstu, un tās mērķis ir stiprināt Rīgas starptautisko atpazīstamību kā laikmetīgās kultūras galamērķi Baltijas un Ziemeļeiropas reģionā, veicinot kultūras tūrismu, starptautisku profesionāļu mobilitāti un sadarbību starp Latvijas un ārvalstu mākslas institūcijām.

Festivāla programma

Septiņu dienu laikā paredzēti vairāk nekā 50 pasākumi ar 80 vietēju un starptautisku mākslinieku dalību, vairāk kā 25 norises vietās – galerijās, muzejos, neatkarīgajās mākslas telpās un publiskajā pilsētvidē. Pasākuma norises vietas aptvers dažādus Rīgas rajonus, tostarp Vecrīgu, Centra rajonu, Skansti, Teiku, Grīziņkalnu un Pārdaugavu, tādējādi aktivizējot pilsētas kultūras infrastruktūru plašā ģeogrāfiskā teritorijā.

Programmas tematiskā ievirze

Pēdējos gados realitāte arvien biežāk šķiet pretrunīga, neprognozējama un grūti izskaidrojama. Politiskās, sociālās un tehnoloģiskās pārmaiņas rada situācijas, kurās loģika šķiet trausla un ikdienas pieredze – paradoksu pilna. Notikumi, kas vēl nesen šķistu neiespējami, kļūst par ierastu realitāti, un robeža starp nopietno un komisko – arvien grūtāk nosakāma. RAW 2026 programmā mākslinieki pievēršas humoram, ironijai un absurdam kā veidam, kā runāt par nenoteiktību, spriedzi un pretrunām, kas raksturo šo laikmetu. Festivāla programmu veido aktīvas Latvijas mākslas vides veidotājas, “Rīgas Mākslas nedēļa” līdzdibinātājas, kuratores Elīna Drāke un Tīna Pētersone.


Plašāk par pasākumu: https://www.delfi.lv/kultura/8529646/art/120113215/maija-ar-bagatigu-programmu-otro-reizi-norisinasies-rigas-makslas-nedela